Grécke vína

14 Produkte

Ak máte záujem o červené víno z Grécka, už máte vynikajúcu chuť. Máte radšej suché červené víno? Potom by ste nemali vynechať špeciality z červeného vína od gréckych vinárov. Pokiaľ ide o červené víno, chuť a kvalitu, Gréci môžu urobiť veľa.

Prečo nevyskúšať „chutnú červenú“ vyrobenú z neautochtónneho hrozna, ako je Cabernet Sauvignon, Merlot. V našej vinotéke vám ponúkame najlepšie grécke červené víno na predaj!

Viac informácií o Grécke vína
Filter schließen
von bis
 
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Imiglykos Rot - Tsantali Vineyards & Wineries Imiglykos Rot - Tsantali Vineyards & Wineries
Červené víno Polosladké Grécko Mazedonien (GR)
70697-GR-RW-XI-001
0.75 l (7,12 € * / 1 l)
Imiglykos Weiß - Tsantali Vineyards & Wineries Imiglykos Weiß - Tsantali Vineyards & Wineries
Biele víno Polosladké Grécko Mazedonien (GR)
70697-GR-WW-MC-001
0.75 l (7,12 € * / 1 l)
Retsina - Patraiki 1918 Retsina - Patraiki 1918
Biele víno suché Grécko
70697-GR-WW-BL-001
0.75 l (6,59 € * / 1 l)
Samos Vin Doux Moscato - EOS Samos Samos Vin Doux Moscato - EOS Samos
Dezertné víno sladké Grécko
70697-GR-WW-MU-001
0.75 l (13,31 € * / 1 l)
Mount Athos Vineyards 2015 - Tsantali Mount Athos Vineyards 2015 - Tsantali
Červené víno suché Grécko Mazedonien (GR) Athos (GRE)
70336-GR-RW-TE-001-08
0.75 l (16,00 € * / 1 l)
bio bio
Vegetárian Vegetárian
Agathon X Mount Athos Gga 2015 - Tsantali Vineyards & Wineries Agathon X Mount Athos Gga 2015 - Tsantali Vineyards & Wineries
Červené víno suché Grécko Mazedonien (GR) Athos (GRE)
75221-GR-RW-BL-0277-15
0.75 l (26,83 € * / 1 l)
bio bio
Vegetárian Vegetárian
Kali Gi Weiß Chalkidiki Gga 2019 - Tsantali Vineyards & Wineries Kali Gi Weiß Chalkidiki Gga 2019 - Tsantali Vineyards & Wineries
Biele víno suché Grécko Mazedonien (GR) Chalkidiki (GR)
75221-GR-WW-BL-0272-19
bio bio
Vegetárian Vegetárian
Kali Gi Rot Chalkidiki Gga 2020 - Tsantali Vineyards & Wineries Kali Gi Rot Chalkidiki Gga 2020 - Tsantali Vineyards & Wineries
Červené víno suché Grécko Mazedonien (GR) Chalkidiki (GR)
75221-GR-RW-BL-0273-19
bio bio
Vegetárian Vegetárian
Odyssee Thráki GgA 2015 - Tsantali Vineyards & Wineries Odyssee Thráki GgA 2015 - Tsantali Vineyards & Wineries
Červené víno suché Grécko Thrakien (GR)
75221-GR-RW-BL-0274-15
bio bio
Vegetárian Vegetárian
Pantheon Rapsani 2015 - Tsantali Vineyards & Wineries Pantheon Rapsani 2015 - Tsantali Vineyards & Wineries
Červené víno suché Grécko Thessalien (GR) Rapsani (GRE)
75221-GR-RW-BL-0275-15
bio bio
Vegetárian Vegetárian
Agathon Mount Athos Gga 2018 - Tsantali Vineyards & Wineries Agathon Mount Athos Gga 2018 - Tsantali Vineyards & Wineries
Červené víno suché Grécko Mazedonien (GR) Athos (GRE)
75221-GR-RW-BL-0276-17
bio bio
Vegetárian Vegetárian
Agiorgitiko 1000 Nights Pgi 2016 - Tzivani Agiorgitiko 1000 Nights Pgi 2016 - Tzivani
Červené víno suché Grécko Mazedonien (GR)
75221-GR-RW-BL-0278-16
Mavrodaphne of Patras - Patraiki Mavrodaphne of Patras - Patraiki
Dezertné víno sladké Grécko
70697-GR-FW-MD-001
0.75 l (14,11 € * / 1 l)
bio bio
Vegetárian Vegetárian
Retsina Greca Terra - Tsantali Vineyards & Wineries Retsina Greca Terra - Tsantali Vineyards & Wineries
Biele víno suché Grécko Mazedonien (GR)
75221-GR-WW-BL-0271-NV

Červené víno z Grécka vyrobené z najobľúbenejších odrôd hrozna

Vinárska krajina Grécko je známa svojou tisícročnou vinárskou tradíciou. Grécke červené víno sa pilo už v staroveku. Pokiaľ ide o vinohradníctvo, v tejto súvislosti sa používa názov Kréta. Najväčší ostrov v Grécku je jednou z najstarších vinárskych oblastí, a preto je známy ako „kolíska gréckeho vína“.

Jedna z najdôležitejších odrôd červeného hrozna sa volá Romeiko. Je to nielen veľmi produktívne na Kréte. Populárnej odrode červeného hrozna sa darí aj v ďalších vinárskych oblastiach Grécka. Veľmi elegantná odroda červeného vína nesie ázijské meno Agiorgitiko. Je základom známeho gréckeho červeného vína zamatovej chuti, ktorého tmavočervená farba záhadne žiari v pohári červeného vína. Mimochodom, táto odroda červeného vína sa tiež nazýva „Heiliger Georg“, Mavro Nemea alebo vinič sv. Juraja.

Medzi ďalšie známe grécke červené vína patria:

 • Mavro Naoussis
 • Mavroudi Arachovis
 • Liatiko

odporúčanie spoločnosti Vinello

Chceli by ste si kúpiť špičkové grécke červené víno online? Odporúčame „Mount Athos Vineyards“ od Tsantall z roku 2009. Silné červené víno z Grécka s jemnou vôňou šišky,

 • s chuťou čerstvých bobúľ,
 • korenené bylinky,
 • Trblietavo rubínovo červená,
 • vyznačujú sa praženými arómami.

Červené víno z Grécka: úrovne kvality

Grécke červené víno jedného pôvodu alebo cuvée? Musí to byť červené kvalitné víno z Grécka! Môžete si ho kúpiť online vo Vinello. Hoci sa Gréci môžu obzerať za dlhou vinárskou tradíciou, úplne prvý vinársky zákon pochádza z „modernej doby“. Aby sme boli presní, od roku 1934. Či má na tom podiel aj slávne „víno Samos“?

V 70. rokoch bol v Grécku prijatý nový vinársky zákon, ktorý teraz upravuje kvalitu vína. Pre grécke víno v súčasnosti existujú štyri rôzne úrovne kvality:

 • P.A.P.
 • P.E.
 • Topicos Inos
 • Epitrapezios Inos

Okrem toho existujú ďalšie kritériá v oblastiach kvalitného vína v Grécku. Určité nariadenia sa v rámci takzvaných „označení“ vzťahujú aj na vinárov, ktorí vyrábajú kvalitné červené víno a biele víno .

Grécke červené víno a jeho ročníky

Milovníci červeného vína budú mať vo svojich vínnych pivniciach na špeciálne príležitosti určite kvalitné vzácne vína z Grécka. Prajete si objednať jedno z najlepších gréckych ročníkových červených vín online? Ročník 1998 bol skvelým rokom. Economu Liatiko, Grand Reserve, je vynikajúce červené víno s CHOP z vrcholného ročníka 1999. Najlepšie grécke červené vína sa objavili aj z minulých rokov.

Červené víno z Grécka: štýlovo z medeného džbánu, s vynikajúcim jedlom

Už ste niekedy pili grécke červené víno z medeného džbánu? V tradičných gréckych reštauráciách to nie je nemožné. Vína sa hosťom nepredávajú iba vo fľašiach v pohároch na víno , ale tiež sa podávajú v sklenených alebo medených džbánoch. V mnohých krčmách sú vínne sudy zvyčajne umiestnené priamo v výčape. Lahôdkou je čerstvo načapované grécke červené víno z dubového suda.

Ak plánujete útulný večer doma so syrovými špecialitami, olivami, granátovými jablkami, ovocnými variáciami a čokoládovými koláčmi, nalejte červený Melodikos od spoločnosti INO. Krásne červené víno z jednej z najlepších oblastí červeného vína v Grécku, ktorého ovocná aróma je neodolateľná.

Ak si chcete kúpiť červené víno z Grécka, pozývame vás do našej vinotéky ! Navyše máme vynikajúce pochúťky, ktoré by nemali chýbať pri útulnom večeri pri červenom víne.

Prečo kupovať grécke červené víno od spoločnosti Vinello?

Pretože máme radi kvalitné vína a vynikajúci liehoviny ! Naša vinotéka je vždy plná. Či už grécke červené víno, špičkové víno z Austrálie, ružové víno z najlepších vinárskych oblastí na svete: Vinello vás rozmazná kvalitnými vínami a lahodnými pochúťkami. Naši kvalifikovaní someliéri ochotne odpovedajú na všetky otázky týkajúce sa potešenia z vína telefonicky.

Ak vám chýba neobvyklý darček pre skutočného milovníka vína, môžete darovať predplatné na víno od spoločnosti Vinello. Týmto zaistíte radosť a potešenie!

V noci v krčme, grécke červené víno, malé občerstvenie a tlmená hudba: Aké úžasné bolo na dovolenke! Nebuďte smutní, červené víno z Grécka si u nás môžete kúpiť online, objednajte si grécke špeciality a môžete si vychutnať sviatočnú náladu. Sen o severnom Grécku, o nádherných vinárskych oblastiach, o polostrove Chalkidiki s nádhernými „príveskami“ Athos, Kassandra a Sithonia. Pochádza odtiaľ, kde sú doma pohostinnosť a radosť zo života - grécke červené víno, tradične lisované a chutné až do poslednej kvapky.

Sladké červené víno alebo sladké a ťažké, suché a aromatické? grécke víno vyrobené z červeného hrozna si môžete vo Vinello objednať v rôznych príchutiach!

UP UP
UP