• ♥ Aktuálne 23.985 vína len pre vás! ♥
  • Osobná rada!
  • Bezpečné balenie!
  • Spoľahlivá doprava!
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
1 - 0 / 0

 

Château d'Astros nadväzuje na tradíciu starých rytierskych rádov templárov a Malťanov, ktorí sa tu usadili v 12. storočí a obrábali pôdu. Po niekoľkých zmenách vlastníkov a nepokojoch počas Francúzskej revolúcie Napoléon Bonaparte pozemok predal v dražbe priemyselníkovi z Marsellais Maximovi Martinovi z pozostatkov vyvlastnenia počas revolúcie. Keď jeho vnuk nezanechal žiadneho dediča, doména pripadla Josephovi, starému otcovi súčasného majiteľa Bernarda Maurela.

Dom starého rytiera

Okrem nádherného zámku v štýle talianskej vily sa na pozemku dodnes nachádza starý templársky kaštieľ s mohutnými múrmi. Okrem ovocných sadov sa tu samozrejme nachádzajú aj vinice, ktoré sa rozprestierajú na rôznych terroiroch, čo umožňuje rozmanitosť vín. V novších vinohradoch sa zber vykonáva mechanicky a v starších oblastiach ručne. 

Château

V pivnici sa nachádzajú oceľové nádrže a dubové sudy, aby bolo každé víno a jeho aróma dostatočne vyladené. Zodpovedá zaň pivničný majster Laure Ambroise-Habasque. Vína rôznych stupňov kvality sa tu dostávajú do finálnej podoby, či už ide o Commander Rouge, alebo jednoduchšie vína IGP z panstva.

Vinohrady

Ďalšie informácie o Château d'Astros

Webová lokalita http://www.astros.fr/
Telefón +33 4 94 99 73 00
Adresa
Ulica:Route de Lorgues
Mesto:83550 Vidauban
Krajina:Francúzsko
Región:Provence
Kontinent:Európa
UP