Dodacia lehota ca 3-5 pracovné dni
Dodacia lehota ca 5-7 pracovné dni
Dodacia lehota ca 5-7 pracovné dni
Markus Schneider - Od nuly k úspechu za niekoľko rokov
Na prvý pohľad sa môže zdať, že názov Markus Schneider je neznámy. Medzitým sa však v Nemecku stalo synonymom prvotriedneho vína. Postaral sa o to palatínsky vinohradník Markus Schneider, ktorý sa narodil v roku 1975 v Ellerstadte.
Markus sa naučil vinárskemu remeslu začiatkom 90. rokov minulého storočia v špičkovom vinárstve Dr. Bürklin-Wolf vo Wachenheime an der Weinstraße. Jeho otec Klaus už predtým pracoval ako vinár. Sám však vína netlačil, ale predával ich miestnemu vinárskemu družstvu. V roku 1990 napokon založil vlastné vinárstvo Schneider. Markus nastúpil v roku 1994 a spolu so svojím otcom uviedol na trh prvé vína Schneider.
Pri desiatkach tisíc nemeckých vinárov však len dobré víno nestačí. Musí tiež vyniknúť. Markus vedel, že Markus Schneider od samého začiatku. Preto v roku 1996 uviedol na trh červené víno, ktoré sa volalo jednoducho "červené víno". Toto víno z veľmi starých viníc Portugieser ocenili kritici ako Stuart Pigott a Gerhard Eichelmann ako nový typ nemeckého červeného vína považované.
Aj potom sa Markus Schneider zameral viac na vynovenie ako na tradíciu. Vysadil medzinárodné odrody ako Sauvignon Blanc, Syrah a Merlot, ale zároveň upustil od označovania viníc a predikátov. Všetky vína Schneider sa plnia do fliaš ako Q.b.A. (qba). Svoje netradičné vína potom uvádza na trh s rovnako netradičnými názvami. Black Print, Kaitui, Tohuwabohu alebo Ursprung sú dnes už klasikou v nemeckom špecializovanom obchode. Už dávno sa však osvedčil aj na medzinárodnej úrovni. Jeho vína nájdete v špičkových reštauráciách a hoteloch, ako aj v leteckých spoločnostiach a flotilách výletných lodí.
Markus Schneider - obsypaný oceneniami
V známej vinárskej obci Ellerstadt je Markus Schneider vedúcim výrobcom vína. Pravidelne získava ocenenia a najvyššie známky. Jeho vína sú vždy vysoko uznávané a hodnotené.
Odborný časopis Der Feinschmecker vyhlásil Markusa Schneidera za "Nováčika roka" v roku 2003. V roku 2006 bol Schneider v sprievodcovi Gault Millau Wine Guide Germany vyhlásený za "objav roka". V roku 2007 bol tiež vyhlásený za "začínajúceho podnikateľa". Od roku 2007 vinárstvo získalo 3 z 5 ocenení za hrozno. Vinársky sprievodca Gerharda Eichelmanna od roku 2000 hodnotí aj vína Markus Schneider a od roku 2006 udeľuje vinárstvu 4 hviezdičky z 5.
Špeciálne vína spoločnosti Markus Schneider
Vína z vinárstva Markus Schneider sú vždy veľmi koncentrované, bohaté na chuť a ovocné. Za tento štýl vína vďačia zníženiu úrody vo vinohrade a neskorému zberu. Pri vinifikácii sa kladie dôraz na prirodzenosť muštov s použitím tradičných vinárskych metód. Pri výrobe ružového a červeného vína sa to dosahuje extrakciou až 40 % šťavy metódou saignée. Okrem toho sa červené vína podrobujú pomalej macerácii, ktorá môže v prípade špičkových vín trvať až 3 dni. Následné zrenie prebieha tradične v drevených sudoch a barikoch.
Biele vína naopak zrejú počas dlhej macerácie. Zrenie prebieha na jemných kaloch v nerezových nádržiach, sudoch a barikoch. Až do plnenia do fliaš na jar po zbere úrody.
Vinohrady
- Kirchheim: Strmý svah
- Weisenheim am Berg: nachádza sa v nadmorskej výške 230 metrov na okraji pohoria Haard
- Kallstadt: Pôdy z ílu, hliny a vápencového mramoru, na úpätí Haardtu, v nadmorskej výške 160 až 200 metrov
- Saumagen: Saumagen sa nachádza vo vápencovej kotline v nadmorskej výške 180 metrov. Vápencový útes je dôkazom posledného palatínskeho prahorného mora z obdobia treťohôr. Lokalitu charakterizujú vápencové lomy prvých rímskych osadníkov, koralové útesy a útesy. Považuje sa za najlepšiu lokalitu Kallstadtu
- Bad Dürkheim: leží na okraji Pfalzského lesa na Nemeckej vínnej ceste. Je to tretia najväčšia vinohradnícka obec v Pfalzi s 855 hektármi viníc
- Fuchsmantel: Fuchsmantel (165 m) je jednou z posledných pôvodných terasovitých viníc v Pfalzi. Červený pieskovec tu vznikol pred 250 miliónmi rokov
- Friedelsheim: leží vo Vorderpfalzi
- Alte Reben Riesling: vinič, ktorý má viac ako 40 rokov, je zakorenený v sprašových, ílovitých a hlinitých pôdach
- Ellerstadt: leží v nadmorskej výške 100 metrov
Rozľahlosť pestovateľských oblastí prináša pre Markusa Schneidera jednoznačné výhody. V lete vďačí hrozno v údolí za svoju vynikajúcu a rýchlu fyziologickú zrelosť vysokým teplotám do 38 stupňov Celzia. Zatiaľ čo lokality na okraji Haardu so svojím skorým zatienením, chladnou pôdou a vetrom spomaľujú proces dozrievania. Preto sa každá z týchto viníc a lokalít obhospodaruje individuálne. Vinič sa vždy pestuje prirodzene a bez použitia herbicídov, insekticídov alebo umelých hnojív. Zároveň sa vykonáva starostlivá kultivácia pod viničom s použitím organických hnojív a výsadba viniča bylinkami a trávami.
Fakty v skratke
|
Kúpiť vína Markus Schneider na VINELLO
Veľkolepé vína Markus Schneider, obľúbené a vyhľadávané po celom svete, sú k dispozícii v predajni VINELLO. Naše najpredávanejšie vína Markus Schneider sú:
Ďalšie informácie o Weingut Markus Schneider
Adresa | |
---|---|
Názvy spoločností: | Markus Schneider GbR |
Ulica: | Am Hohen Weg 1 |
Mesto: | 67158 Ellerstadt |
Krajina: | Nemecko |
Región: | Palatín |
Kontinent: | Európa |
Kontakt a web | |
Webová lokalita: | http://www.black-print.net/ |
E-Mail: | [email protected] |
Facebook: | http://www.facebook.com/Weingut.Markus.Schneider |
Telefón: | +49 6237 - 7288 |
Fax: | +49 6237 - 977230 |
Spoločnosť | |
Rok založenia: | 1994 |
Vlastník: | Rodina Schneiderovcov |
Výkonný riaditeľ: | Markus Schneider |
Víno | |
Oblasť vinohradov: | 92 ha |
Ročná výroba vína v hl: | 65 |