Dodacia lehota ca 2-4 pracovné dni
Dodacia lehota ca 2-4 pracovné dni
Dodacia lehota ca 2-4 pracovné dni
Na počesť Baskov
Los Vascos je čílske vinárstvo, ktoré je od roku 1988 vo vlastníctve Domaines Barons de Rothschild (Lafite). Los Vascos v preklade znamená „Baskovia“. Rodina Rotschild sa však nerozhodla pre toto panstvo okamžite, ale skúmala potenciál miestnych vín, ochutnávala mnohé vína a navštívila terroir s jeho osobitosťami.
Voľba pre Los Vascos
Vďaka polohe blízko mora, výnimočnej pôde, ideálnym poveternostným podmienkam (intenzívne slnečné žiarenie – nízke riziko mrazov) a dostatočným zdrojom vody sa Domaines Barons de Rothschild (Lafite) rozhodli pre vinárstvo Vinas Los Vascos v Čile.

Všetko odznova
Pod dohľadom technického riaditeľa z Château Lafite Rothschild boli uskutočnené veľmi rozsiahle investície. Okrem iného
- restrukturalizácia vinárstva
- program novej výsadby
- vedomé znižovanie výnosov
- zabezpečenie vodných zdrojov
Vinárstvo Los Vascos bolo postupne rozšírené a zmodernizované. Len tak je možné vyhovieť novým požiadavkám na vinifikáciu a zrenie. Naposledy bol v tradičnom čílskom štýle postavený hosťovský dom, aby mohol vítať návštevníkov na panstve Los Vascos.

Los Vascos dnes
Všetok výskum, modernizácia a investície sa vyplatili. Pretože Domaines Barons de Rothschild (Lafite) mali správnu intuíciu, že Los Vascos má potenciál na výrobu ušľachtilých vín. Jedinečné terroir daruje vínam ich charakter. Aj úsilie o excelentnosť si vyžaduje vášeň a čas – a to Domaines Barons de Rothschild (Lafite) veľmi rád venuje.
Ďalšie informácie o Viña Los Vascos
| Adresa | |
|---|---|
| Názvy spoločností: | Viña Los Vascos |
| Ulica: | Camino Pumanque Km 5 |
| Krajina: | Čile |
| Región: | Colchagua |
| Kontinent: | Južná Amerika |
| Spoločnosť | |
| Rok založenia: | 1988 |
| Skupina spoločností: | Domaines Barons de Rothschild (Lafite) |
| Výkonný riaditeľ: | Claudio Navajo |
| Víno | |
| Enológ: | Enrique Marquez |
| Majster pivnice: | Marcelo Gallardo, Maximiliano Correa |
| Oblasť vinohradov: | 640 ha |
| Obrábaná plocha: | Colchagua-Tal, Casblanca, Leyda |
| Typ pôdy, vlastnosti pôdy: | vulkanische Böden, Lehmsand, Granitsand |