• ♥ Aktuálne 23.976 vína len pre vás! ♥
  • Osobná rada!
  • Bezpečné balenie!
  • Spoľahlivá doprava!
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Nie je k dispozícii
Ušetri 5 %, kúp 12!
9999
2025
Nie je k dispozícii
Ušetri 5 %, kúp 12!
Biele víno Biele víno
suché suché
Taliansko Taliansko
Benátsko (IT) Benátsko
11,98 €*
0.75 l (15,97 € * / 1 l)

Dodacia lehota ca 5-7 pracovné dni

Nie je k dispozícii
Ušetri 5 %, kúp 12!
9999
2024
Nie je k dispozícii
Ušetri 5 %, kúp 12!
Červené víno Červené víno
suché suché
Taliansko Taliansko
Benátsko (IT) Benátsko
11,98 €*
0.75 l (15,97 € * / 1 l)

Dodacia lehota ca 2-4 pracovné dni

Nie je k dispozícii
9999
2024
2025
Nie je k dispozícii
Ružové vína Ružové vína
suché suché
Taliansko Taliansko
Benátsko (IT) Benátsko
11,98 €*
0.75 l (15,97 € * / 1 l)

Dodacia lehota ca 3-5 pracovné dni

15 % zľava - posledné fľaše!
Teraz tu ušetrite!
1
1 - 6 / 6

La Familia - Azienda Agricola Gorgo

Roberta Bricolo stojí na čele rodinného podniku Azienda Agricola Gorgo, ktorý v roku 1975 založili jej rodičia Alberta a Roberto. Od svojich začiatkov sa venuje výrobe klasických vín tohto nádherného kúta Benátska, medzi Veronou a Gardským jazerom, "srdcom" tohto regiónu. Vinárstvo je súčasťou histórie regiónu Verona a cesta, ktorá viedla k jeho vzniku, je príkladom spôsobu podnikania rodiny Bricolo. Robertini rodičia sa obrátili chrbtom k rodinným podnikom, aby si splnili sen o vinárstve vo svojej vlasti. Ich energia a vášeň je cítiť aj dnes.

gorgo-roberta

Robertova odvaha a nápady spolu s Albertovým odhodlaním boli ideálnymi predpokladmi na výrobu vín v 80. rokoch a ich distribúciu najprv v regióne Verona a neskôr na medzinárodnej úrovni. Zároveň boli priekopníkmi v oblasti cestovného ruchu, keď sprístupnili svoje vinice a vínne pivnice záujemcom a ponúkali prehliadky so sprievodcom a prenocovanie na panstve. Podnikateľský duch a nadšenie rodičov určili smer života a práce ich dcéry. Roberta vyrastala na vidieku, po ukončení klasických štúdií vo Verone sa venovala kariére právničky a potom čoraz viac snívala o živote vinára, ktorý žije dodnes.

Filozofia

Ekologické vinohradníctvo predstavuje a stelesňuje rodinné hodnoty, pretože ide o spôsob pestovania, ktorý umožňuje plánovať vinifikáciu priamo vo vinici. Je založená na viere v potenciál vinohradu aj bez použitia chemických látok, ako sú hnojivá a pesticídy. Zvyšovanie kvantity na úkor rastlín a kvality je v silnom rozpore s prácou Azienda Agricola Gorgo.

Vinohrad Cantina Gorgo

Pivnica & Terroir

Naša spoločnosť má za sebou 50 rokov histórie v regióne Verona. V súčasnosti sa obhospodaruje plocha 53 hektárov. Vínnu pivnicu osobne spravuje majiteľ, ktorému pomáha silný pivničný tím. Cieľom je vyrábať autentické vína.

Morénové pôdy, ktoré sa usadili vo veľkom amfiteátri východne od jazera Garda v dôsledku ústupu ľadovcov počas štvrtohôr, vytvorili nízke, zvlnené kopce s výhľadom na Pádsku dolinu. Práve na týchto pôdach, ktoré sú vhodné na pestovanie hrozna (stopy po viniči pochádzajú z doby bronzovej), bola v roku 1973 založená farma Gorgo v blízkosti malej dedinky Custoza v obci Sommacampagna (VR).

Typicky belavý s ľahkou štruktúrou skalnatých balvanov, kameňov a okruhliakov, humusu a bahna, bohatý na uhličitan vápenatý s vysokým pH. Táto kombinácia prvkov pochádzajúcich z morénových úlomkov je základom štýlu tu vyrábaných vín: mineralita a veľká komplexnosť. Druhým faktorom, ktorý najviac formuje terroir regiónu Custoza, je podnebie. Prúdy z jazera Garda vytvárajú stredomorskú mikroklímu, ktorá nie je typická pre región v severnom Taliansku. 

Ďalšie informácie o Azienda Agricola Gorgo

Webová lokalita http://www.cantinagorgo.com/
Telefón +39 045 516063
Fax +39 045 516842
Adresa
Názvy spoločností:Azienda Agricola Gorgo
Ulica:Via Gorgo 19
Mesto:37066 Custoza
Krajina:Taliansko
Región:Veneto
Kontinent:Európa
Víno
Oblasť vinohradov:53 h
UP