• ♥ Aktuálne 25.069 vína len pre vás! ♥
  • Osobná rada!
  • Bezpečné balenie!
  • Spoľahlivá doprava!
Marisco Vineyards

Marisco Vineyards

Marisco Vineyards - marlboroughská dokonalosť v pohári.

Viac informácií o Marisco Vineyards
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Nie je k dispozícii
Ušetri 5 %, kúp 12!
Vegetárian Vegetárian
9999
2025
Nie je k dispozícii
Ušetri 5 %, kúp 12!
Vegetárian Vegetárian
4.65
(3)
Biele víno Biele víno
suché suché
Nový Zéland Nový Zéland
Marlborough (NZ) Marlborough
12,98 €*
0.75 l (17,31 € * / 1 l)

Dodacia lehota ca 5-7 pracovné dni

Nie je k dispozícii
Ušetri 5 %, kúp 12!
9999
2022
Nie je k dispozícii
Ušetri 5 %, kúp 12!
3.00
(1)
Ružové vína Ružové vína
suché suché
Nový Zéland Nový Zéland
Marlborough (NZ) Marlborough
12,98 €*
0.75 l (17,31 € * / 1 l)

Dodacia lehota ca 5-7 pracovné dni

Nie je k dispozícii
Ušetri 5 %, kúp 12!
Vegetárian Vegetárian
9999
2022
Nie je k dispozícii
Ušetri 5 %, kúp 12!
Vegetárian Vegetárian
Červené víno Červené víno
suché suché
Nový Zéland Nový Zéland
Marlborough (NZ) Marlborough
18,28 €*
0.75 l (24,37 € * / 1 l)

Dodacia lehota ca 5-7 pracovné dni

15 % zľava - posledné fľaše!
Teraz tu ušetrite!
☀️ 10 % letný výpredaj ☀️ letné ceny
Prezrite si teraz!
Must-Have vína
Tietto vína by si mal užiť!
Skúšobné balíčky
Teraz vyskúšajte rozmanitosť a ušetrite!
1
2
1 - 25 / 34

Marisco Vineyards, pomenované podľa predkov zakladateľa Brenta Marrisa, ktorý pôvodne nosil priezvisko De Marisco.

Vinice Marisco

História vinárstva

Brent Marris vyrastal vo viniciach Marlborough, ktoré vysadil jeho otec. Ako mladý vinár bol čiastočne zodpovedný za vznik dvoch najznámejších novozélandských značiek vína - Oyster Bay a Wither Hills.

Vinár Brent Marris

Na základe poznatkov, ktoré získal v tejto oblasti v mladosti, a skúseností, ktoré neskôr získal ako vinár, našiel Brent na brehu rieky Waihopai výnimočný vinohrad s rozlohou 268 hektárov. Tu vysadil odrody, ktoré preslávili Marlborough po celom svete:

  • Sauvignon Blanc
  • Rulandské šedé
  • Rulandské modré

Vinár vo vinici v Marisco

Vínne rady v spoločnosti Marisco

 Vínna línia The Ned

V ich vinohradoch sa v súčasnosti vyrábajú svetoznáme značky, ako sú The Ned a The Kings Series, ako aj presne definované špecializované značky, ako je napríklad The Craft Series. 

Značka The Ned bola uvedená na trh v roku 2006. Pomenovaný podľa jedného z najvyšších vrcholov na juhovýchode vinohradu. Lezol na ňu už ako dieťa, takže dnes je pre Brenta The Ned veľmi dôležitým projektom a srdcovou záležitosťou.

Čo treba vedieť o Marisco Vineyards
Čo je pozoruhodné na neobvyklom názve vínnej série „The King’s Series“?
Séria je poctou škandalóznej rodinnej histórii zakladateľa Brenta Marrisa. Jeho predkovia, de Mariscos, žili v 12. a 13. storočí na ostrove Lundy pri anglickom pobreží. Mali turbulentný vzťah k anglickej korune – raz sa tešili kráľovej priazni, inokedy boli pre pirátstvo a velezradu postavení mimo zákon. Vína ako „The King’s Bastard“ alebo „The King’s Wrath“ (Der Zorn des Königs) rozprávajú vždy jednu z týchto historických anekdot.
Kto je hybnou silou za Marisco Vineyards a aký vplyv mal na novozélandské vinárstvo?
Zakladateľom a vinárom je Brent Marris, kľúčová osobnosť regiónu Marlborough. Bol prvým „domácim“, ktorý ukončil štúdium enológie, a mal zásadný podiel na rozvoji svetoznámych značiek ako Oyster Bay a Wither Hills. S Marisco Vineyards si v roku 2003 splnil svoj sen o vlastnom rodinnom vinárstve, aby vytvoril dedičstvo pre ďalšie generácie.
Odkiaľ pochádza názov azda najznámejšej značky vína tohto panstva, „The Ned“?
„The Ned“ je pomenované po jednom z najvyšších a najvýraznejších vrcholov v pohorí Wither Hills, ktoré leží juhovýchodne od vinice. Pre Brenta Marrisa bol tento vrch v detstve a mladosti dobrodružným ihriskom. Dnes tento názov predstavuje vína, ktoré majú odrážať sviežosť a živostnosť regiónu Marlborough – v duchu hesla vinárstva: „Young at Heart“.
Čím je terroir vinárstva v údolí Waihopai také výnimočné?
Vinice ležia na brehoch rieky Waihopai na terasách, ktoré boli formované ľadovcovým pohybom po tisíce rokov. Pôdu tvoria staré riečne okruhliaky, ktoré cez deň akumulujú teplo a v noci zabezpečujú dobrú drenáž. Okrem toho je vo Waihopai Valley cez deň často o pár stupňov teplejšie a v noci chladnejšie než v iných častiach Marlborough, čo mimoriadne podporuje rozvoj intenzívnych aróm a charakteristickej kyseliny.

Ďalšie informácie o Marisco Vineyards

Webová lokalita https://www.marisco.co.nz
Facebook https://www.facebook.com/MariscoVineyards
Instagram https://www.instagram.com/marisco_wines/
Telefón +64 9 522 9684
Adresa
Názvy spoločností:MARISCO VINEYARDS
Ulica:169 Guernsey Road RD 1
Mesto:7271 Parnell
Krajina:Nový Zéland
Región:Auckland
Kontinent:Austrália
Spoločnosť
Vlastník:Brent a Rosemary Marrisovci
Víno
Oblasť vinohradov:1000 Hektar
UP