Portské víno

103 Produkte

Vynikajúca sladkosť svetoznámeho portského vína pochádza z kvintov údolia Douro. Najstaršia kontrolovaná vinohradnícka oblasť na svete žiari jedinečným výtvorom svetovej slávy - a tradične pečiatkuje hrozno nohou a hudbou, ako to bolo pred stovkami rokov. Boli to Briti, Holanďania a Nemci, ktorí predstavili Port na veľkej scéne vinárskeho sveta. Dezertné víno je typicky portugalská túžba po živote, medzi piesňami, slnkom a bridlicou. Portské víno je niečím výnimočné bez ohľadu na to, či je Ruby , Tawny < / span> White Port alebo Rosé . Prvotriedne portské víno je k dispozícii vo VINELLO, vašej vinotéke, kde nájdete jemné kvapky pre sladký život.

Viac informácií o Portské víno
Filter schließen
von bis
 
 
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Dona Antónia Reserva Port Branco - Porto Ferreira Dona Antónia Reserva Port Branco - Porto Ferreira
Dezertné vína Port wine sladké Portugalsko Douro & Porto (PT)
17,14 € *
0.75 l (22,85 € * / 1 l)
70126-PT-PS-001
Fine Ruby Port - Feuerheerd's Fine Ruby Port - Feuerheerd's
Dezertné vína Port wine sladké Portugalsko Douro & Porto (PT) Douro DOC (POR)
8,98 € *
1 l
70697-PT-PS-003-NV
Ferreira Ruby Port - Porto Ferreira Ferreira Ruby Port - Porto Ferreira
Dezertné vína Port wine sladké Portugalsko Douro & Porto (PT)
12,80 € *
0.75 l (17,07 € * / 1 l)
70126-PT-PS-175
Kaufe 6, spare 5%
- Late Bottled Vintage Port DOC 2013 - Quinta do Portal
Dezertné vína Port wine sladké Portugalsko Douro & Porto (PT)
25,20 € *
0.75 l (33,60 € * / 1 l)
70342-PT-RW-BL-005-08
Ten Years Old Port - Feuerheerd's Ten Years Old Port - Feuerheerd's
Dezertné vína Port wine sladké Portugalsko Douro & Porto (PT) Douro DOC (POR)
20,06 € *
0.75 l (26,75 € * / 1 l)
70697-PT-PS-009-NV
10 Year old Tawny Port - Quinta do Noval 10 Year old Tawny Port - Quinta do Noval
Červené víno Port wine edelsüß Portugalsko Douro & Porto (PT)
24,16 € *
0.75 l (32,21 € * / 1 l)
70339-PT-RW-BL-0146-NV
Gran Cruz 10 Year Old Port - Porto Cruz Gran Cruz 10 Year Old Port - Porto Cruz
Červené víno Port wine sladké Portugalsko Douro & Porto (PT) Porto DOC (POR)
18,10 € *
0.75 l (24,13 € * / 1 l)
70007-PT-FW-BL-0123-NV
The Senior Port - Niepoort The Senior Port - Niepoort
Dezertné vína Port wine sladké Portugalsko Douro & Porto (PT) Porto DOC (POR)
19,26 € *
0.75 l (25,68 € * / 1 l)
70009-PT-PS-00011
-
White Port - Niepoort
Dezertné vína Port wine polosuché Portugalsko Douro & Porto (PT) Porto DOC (POR)
12,25 € *
0.75 l (16,33 € * / 1 l)
70009-PT-PS-00024
Late Bottled Vintage Port - Niepoort Late Bottled Vintage Port - Niepoort
Dezertné vína Port wine sladké Portugalsko Douro & Porto (PT) Porto DOC (POR)
19,51 € *
0.75 l (26,01 € * / 1 l)
70009-PT-PS-006-07
Ruby Select Reserve - Taylor's Port
Ruby Select Reserve - Taylor's Port
Dezertné vína Port wine sladké Portugalsko Douro & Porto (PT) Douro DOC (POR)
13,00 € *
0.75 l (17,33 € * / 1 l)
70011-PT-PS-194
Ferreira White Port - Porto Ferreira Ferreira White Port - Porto Ferreira
Dezertné vína Port wine sladké Portugalsko Douro & Porto (PT)
12,80 € *
0.75 l (17,07 € * / 1 l)
70126-PT-PS-174
Kaufe 6, spare 5%
Fine Tawny Port DOC - Quinta do Portal
Fine Tawny Port DOC - Quinta do Portal
Dezertné vína Port wine sladké Portugalsko Douro & Porto (PT) Douro DOC (POR)
13,91 € *
0.75 l (18,55 € * / 1 l)
70342-PT-RW-BL-004
Reserve Port 0,2 l - Churchill's Reserve Port 0,2 l - Churchill's
Dezertné vína Port wine sladké Portugalsko Douro & Porto (PT)
8,56 € *
0.2 l (42,80 € * / 1 l)
70125-PT-PS-007
Fine Tawny Port - Feuerheerd's Fine Tawny Port - Feuerheerd's
Dezertné vína Port wine sladké Portugalsko Douro & Porto (PT) Douro DOC (POR)
8,98 € *
1 l
70697-PT-PS-004-NV
- Ruby Port – Ramos Pinto
Dezertné vína Port wine sladké Portugalsko Douro & Porto (PT) Porto DOC (POR)
13,43 € *
0.75 l (17,91 € * / 1 l)
70012-PT-PS-258-NV
1 von 7

Mnoho rokov skúseností s portským vínom: Taylor’s, Niepoort, Churchills Trenz

Červené víno, zriedka aj biele víno, pochádza z údolia Douro vo vnútrozemskom Portugalsku. Počas teplých letných a chladných zím rastie na viniciach pozdĺž rieky okolo 30 hrozna pre populárne portugalské víno. Vrátane Tinta Roriz (synonymum pre nemecké Tempranillo), Gouveio, Touriga Nacional, Touriga Francia, Tinta Cão, Tinta Barroca a Síria. Názov portské víno však odkazuje na prístavné mesto Porto, kde sa portské víno tradične skladuje vo veľkých vinárňach, z ktorých niektoré majú gigantické sudy. Z Porta lode naložené odolným prístavom vyrazili všetkými smermi. A tam leží pôvod, prečo je port taký, aký je. Sladké víno, ktoré akoby vydržalo večne a ľahko vydrží aj dlhé cesty. Po mori sa Vinho do Porto dostáva do najrôznejších prístavov na európskej pevnine, a tým aj k chutiam fajnšmekrov. Angličania, Holanďania a Nemci boli lační po ovocnom sladkom víne z údolia Douro a založili pobočky v prístavnej štvrti Porto. Portské víno pevne v rukách medzinárodných investorov. Taylor’s, Niepoort, Churchills, Trenz - mená, ktoré znejú trochu portugalsky, ale s prvotriednymi a mnohoročnými skúsenosťami v oblasti výroby.

Výroba, druhy, chuť portského vína (Vinho do Porto)

Opevnenie alebo vrúbľovanie mení víno na portské. Počas fermentácie sa do muštu pridáva vysoko odolná brandy v pomere 1 ku 4, aby sa zničili kvasinkové bunky, a tým sa zastavila fermentácia. Zostáva zvyškový cukor, ktorý sa vyjadruje v jemnej sladkosti portského. Keď portské víno dosiahne predpísanú hladinu alkoholu od 19 do 22%, sladké víno je pripravené na uskladnenie. Najskôr pol roka v údolí Douro, potom ešte najmenej dva roky vo vinárskych závodoch blízko Portos. Portské víno zreje vo veľkých drevených sudoch, ktoré pojmú až 550 litrov, až do prvej ochutnávky, počas ktorej bude zrejmý ďalší postup.

Ak sa vinobranie zdá byť priemerné, riziko straty chuti po dlhom skladovaní je vysoké a port sa stáva rubínovým. Ruby Port zostáva v sude krátko a potom je fľašovaný a pripravený na pitie.

Lepšie ročníky získajú arómy a chuť vďaka dlhšiemu skladovaniu. Port zostáva v hlavni, kým nie je naplnený do potrubia, malého hlavne pre rýchlejšiu oxidáciu alebo do fľaše. V závislosti od nádoby zreje portské víno do rôznych tried. Napríklad Old Tawny a Colheita vychádzajú z fajky a vo fľaši sa z nej vyvinú LBV (Late Bottled Vintage), Crusted Port a Vintage Character.

Absolútne najvyššie ročníky, ak sú uznané Inštitútom portského vína, sa považujú za vinobranie. Prístavy tejto kvalitatívnej triedy sa plnia do fliaš čo najrýchlejšie a uskladňujú sa najmenej 10 rokov. Z hľadiska chuti sa vinobranie portských vín vyvíja v priebehu desaťročí.

Rozdiely medzi variantmi portského vína preto spočívajú v čase a nádobe na uskladnenie. V závislosti od toho má portské víno rôzne znaky:

  • Ruby je mladé, rubínovo červené a ovocné portské víno, ktoré zreje v drevenom sude a do predaja vo fľašiach sa dostane už po niekoľkých rokoch. Vo svojom bukete sa prezentujú ovocné bobule a lesné arómy.
  • Tawny zreje dlhšie, a to ako v drevených sudoch, tak aj v malých rúrkach. Jantárovo sfarbené až zlato sfarbené telo dezertného vína má nuansy suchého ovocia, orechov a sliviek, ktoré sú výsledkom kontaktu so vzduchom.
  • Colheita je špecialita a zreje najmenej 7 rokov v drevených sudoch, čo mu dodáva veľmi pikantnú notu. Na rozdiel od mnohých iných portských vín nie je Colheita cuvée z niekoľkých ročníkov.

Naše odporúčanie pre portské víno

  • Prístav Tawny - Osborne

Prístav Tawny Port z Osborne pochádza z najlepších odrôd viniča z údolia Douro v nádhernej svetlo zlatohnedej farbe s úplne zrelým a sladkým telom s jemnými náznakmi medu a dreva. Tawny zreje 4 roky v malých rúrkových drevených sudoch a je vynikajúcim zakončením každého jedla.

  • Vintage Port 2011 - Churchill's

Vintage Port 2011 od Churchill’s Estate pochádza z najvyššej kategórie s hlbokou, tmavočervenou hrou farieb a zložitou kyticou. Zrelé tmavé bobule so silným korením a nuansami jemnej čokolády zabezpečujú vyvážený zážitok medzi chuťou a štruktúrou. Hodí sa k suchému ovociu a sladkému pečivu alebo len na uskladnenie - na niekoľko desaťročí.

Zaujímavosti o portských vínach

Čo je portské víno?

Portské víno je portugalské dezertné víno z údolia Douro, pomenované podľa prístavného mesta Porto, z ktorého bolo portské víno dodávané. Portské víno, tiež portské alebo Vinho do Porto, je víno vyrobené väčšinou z červeného hrozna, do ktorého sa počas fermentácie pridáva 77% obj. Brandy na zastavenie fermentácie. Zvyšný cukor zodpovedá za sladký charakter portského vína.

Ako pijete portské?

Portské víno sa podáva odlišne v závislosti od triedy. Biely portský sa pije pred jedlom chladený. Ruby a Tawny Port sa hodia ako dezertné víno pri izbovej teplote. Najlepšie je použiť napoly naplnené sklo v tvare tulipánu, aby sa arómy mohli ideálne rozvinúť. Do portského vína sa ako aperitív často pridáva citrón.

Ako chutí portské víno?

Pre portské víno je charakteristická nezameniteľná sladkosť. V závislosti od rozšírenia sa v prístave objavia ďalšie rozmanité chute. Ruby Port zaujme intenzívnym lesným ovocím a ovocnými bobuľami. Tawny je menej ovocná a prejavuje sa nuansami sliviek, orechov, marcipánu a ďatlí.

Na čo pijete portské?

Portské víno sa považuje za dezertné víno, a preto sa často podáva po jedle. Najlepšie porty dopĺňajú všetky druhy jedál. Prístav dopĺňajú špeciálne varianty syrov a orechov.

Ako skladujete portské víno?

Portské víno sa dá dobre skladovať. Najmä Vintage Port sú známe tým, že svoj plný potenciál rozvinuli až po desaťročiach. Skladovací priestor by mal byť vo všeobecnosti tmavý a s konštantnou teplotou 10 - 12 ° C. Portské víno sa skladuje vodorovne.

Ako dlho vydrží otvorená fľaša portského vína?

Vintage a Crusted Port by mali byť po otvorení dekantované. Potom je vhodné prístav rýchlo spotrebovať. Prístav Tawny a Colheita Port sú na druhej strane stabilné pri vystavení vzduchu a je možné ich uchovávať týždne po otvorení.

Portské víno kúpite online na VINELLO

Loď so sladkým prístavom už opúšťa Porto, aby doručila váš prístav. Cez VINELLO je zaručené, že sa k vám domov dostane bezpečne a rýchlo. Objednajte si portské víno lacno a ľahko, s klimaticky neutrálnou a poistenou dopravou a vychutnajte si lahodné dezertné víno z Portugalska. Nakúpte na portáli VINELLO vysoko kvalitné portské víno a pochutnajte si na rozmanitosti portugalskej špeciality. Zažite sladkú harmóniu alebo uskladnite portské víno špičkovej kvality na špeciálnu udalosť. Od Alto Douro k vám - sladká cesta z Vinello.de, vašej online vinotéky pre vína milujúce zábavu.

Wissenswertes zu Portské víno
Was ist Portwein?
Portwein ist ein portugiesischer Dessertwein aus dem Douro-Tal, benannt nach der Hafenstadt Porto, von der aus der Portwein verschifft wurde. Portwein, auch Port oder Vinho do Porto, ist ein Wein aus meist roten Trauben, dem bei der Gärung 77% Vol. Weinbrand hinzugefügt wird, um die Gärung zu stoppen. Der verbleibende Restzucker ist verantwortlich für den süßen Charakter des Portweins.
Was ist der beste Portwein?
Der vielleicht beste Portwein trägt ein stolzes Preisschild von etwa 100.000 € und stammt aus dem Hause Niepoort. Für alle, denen das nötige Kleingeld für derart kostspielige Portweine fehlt, lohnt sich dann ein Blick auf die Vintage Ports. Diese gelten gemeinhin als die besten Portweine. Nur herausragende Jahrgänge werden zu Vintage-Jahrgängen erklärt. Aber Achtung: bis die Vintage-Portweine ihr volles Potenzial erreicht haben, sollten sie eine Weile lagern - gut und gerne 10 bis 50 Jahre.
Was ist Tawny Port?
Tawny Port ist ein Portwein-Stil, der aus jungen Jahrgängen besteht. Der Tawny Port reift in einem großen Tank für 2 bis 3 Jahre und wird darauffolgend in die sogenannten Pipes-Holzfässer umgefüllt. Hier erhält der Port mehr Luftkontakt, was sich durch nussige Aromen im Geschmack äußert.
Was ist Ruby Port?
Ruby Port ist ein Portwein-Stil, der sich aus jungen Jahrgängen zusammensetzt und eine Lagerung von 2 bis 3 Jahren in einem großen Tank durchläuft. Er zeichnet sich durch seine rubinrote Farbe und fruchtigen Geschmack aus.
Wie trinkt man Portwein richtig?
Je nach Klasse wird der Portwein unterschiedlich serviert. Weißer Port wird vor dem Essen gekühlt getrunken. Ruby und Tawny Port passen als Dessertwein bei Zimmertemperatur. Optimal benutzt man ein halb gefülltes tulpenförmiges Glas, sodass sich die Aromen ideal entfalten können. Zum Aperitif wird dem Portwein gerne ein Spritzer Zitrone hinzugefügt.
Welche Gläser nimmt man für Portwein?
Ein Tulpenglas, auch bekannt als Digestifglas, eignet sich am besten, um die volle Aromakonzentration im Glas zu erhalten.
Wie schmeckt Portwein?
Charakteristisch für den Portwein ist die unverkennbare Süße. Je nach Ausbau entstehen im Port noch weitere vielfältige Geschmäcker. Ruby Port besticht durch intensive Waldfrüchte und fruchtige Beeren. Tawny ist weniger fruchtig ausgebaut und äußert sich durch Nuancen von Pflaumen, Nüssen, Marzipan und Datteln.
Wozu trinkt man Portwein?
Portwein gilt als Dessertwein und wird daher oft nach dem Essen gereicht. Die besten Portweine komplementieren alle Arten von Speisen. Speziell Käse- und Nussvariationen ergänzen den Port.
Wie teuer ist eine Flasche Portwein?
Das kommt ganz auf den Portwein an. Bereits unter 10€ findet man Ports, allerdings oftmals in 0,2 Liter Fläschchen. Ordentliche Qualitäten erhält man zwischen 20 und 50€. Nach oben sind kaum Grenzen gesetzt. Der teuerste Portwein der Welt kostet circa 100.000 €.
Was ist der Unterschied zwischen Sherry und Portwein?
Sherry und Portwein sind beides aufgespritete Weine, also Weine, die mit Alkohol verstärkt werden. Damit hören die Gemeinsamkeiten allerdings schon auf. Die größten Unterschiede bestehen in der Herkunft und den Rebsorten. Denn der Portwein aus dem portugiesischen Douro-Tal wird sowohl aus roten als auch weißen Varietäten gewonnen, während der spanische Sherry ausschließlich aus weißen Rebsorten erzeugt wird.
Wie lagert man Portwein?
Portwein lässt sich gut lagern. Gerade Vintage Ports sind bekannt dafür, erst nach Jahrzehnten das volle Potenzial entfaltet zu haben. Der Lagerplatz sollte allgemein dunkel sein und eine konstante Temperatur von 10-12° C haben. Portwein wird liegend gelagert.
Wie lange hält sich eine offene Flasche Portwein?
Vintage und Crusted Port sollte man nach dem Öffnen erst einmal dekantieren. Danach ist es ratsam, den Portwein schnell zu verzehren. Tawny und Colheita Port sind dagegen bei Luftzufuhr stabil und können noch Wochen nach dem Öffnen haltbar sein.
Welcher Portwein ist süß?
Alle Portweine sind süß durch den Restzucker, der bei der Gärung zurückbleibt. Somit gilt Portwein als Süßwein.
Ist Portwein trocken?
Portwein gehört zu den Süßweinen, hat einen hohen Restzuckergehalt und ist somit nicht trocken. Jedoch gibt es Dry und Chip Dry Portweine, deren Restzuckergehalt geringer ist als bei herkömmlichen Ports, die jedoch immer noch vergleichsweise süß sind.
UP