🍇 Illmitzerská neskorá zbierka od Angerhof Tschida ohromuje elegantným, sametovým štýlom a zvodným ovocným profilom
🍽️ Vychutnajte si toto harmonické víno k lahodným jedlám, ako je losos s zemiakmi alebo aromatické cícerové kari
🌍 Z dobrodružných pôd Burgenlandu vzniká toto odrodové víno z vzácneho Scheurebe
Diese Aktion läuft bis zum 31.12.2030 23:59.
buy_12_save_5
balenie!
Viac informácií o Illmitzer Spätlese - Angerhof Tschida
Víno Illmitzer Spätlese z vinárskej oblasti Burgenland sa v pohári ukazuje v žiarivo trblietavej svetložltej farbe. Toto jednodruhové rakúske víno odhaľuje v pohári nádherne expresívne tóny hviezdicového ovocia, kdoule, hrušky nashi a papáje. Okrem toho sa v ňom objavujú tóny lesnej pôdy a slnkom prehriatej skaly.
Víno Illmitzer Spätlese možno opísať ako výnimočne ovocné a zamatové, pretože bolo vinifikované s nádherne sladkým chuťovým profilom. Toto hodvábne dezertné víno sa na jazyku prezentuje ľahkou nohou a mnohými vrstvami. Vďaka prítomným ovocným kyselinkám sa Illmitzer Spätlese na jazyku prejavuje pôsobivo sviežo a živo. V závere toto dezertné víno z burgenlandskej vinohradníckej oblasti, ktoré sa dá dobre skladovať, nakoniec poteší dobrou dĺžkou. Opäť sa objavujú tóny manga a kdoule. V závere sa pridávajú minerálne tóny pôdy, v ktorej dominuje černozem a piesok.
Vinifikácia vína Illmitzer Spätlese z Angerhof Tschida
Toto víno sa jednoznačne zameriava na jednu odrodu hrozna, a to Scheurebe. Pre toto nádherne elegantné jednodruhové víno z Angerhof Tschida sa zozbieralo len to najlepšie hrozno. V Burgenlande rastie vinič, z ktorého pochádza hrozno pre toto víno, na piesočnatých a černozemných pôdach. Po ručnom zbere sa hrozno čo najrýchlejšie dostane do lisovne. Tu sa triedi a starostlivo rozoberá. Kvasenie potom prebieha v nerezových nádržiach pri kontrolovaných teplotách. Po kvasení nasleduje niekoľko mesiacov zrenia na jemných kvasničných usadeninách a nakoniec sa víno plní do fliaš.
Odporúčanie pre jedlo Angerhof Tschida Illmitzer Spätlese
Toto rakúske víno si najlepšie vychutnáte mierne vychladené pri teplote 11 - 13 °C. Je ideálne ako sprievodné víno k zemiakovej panvici s lososom, treske s uhorkovo-horkou zeleninou alebo k cícerovému karí.
- Več izdelkov iz Angerhof Tschida