Šumivé víno

Potešenie zo sektu: Takmer vo všetkých vinárskych oblastiach sa okrem takzvaných tichých vín vyrábajú aj šumivé vína. Šampanské, sekt, Prosecco a spol. Znamenajú pôžitok z vína spojený s joie de vivre. Radosť, ktorú by sme vám chceli odovzdať z vinotéky Vinello.

Viac informácií o Šumivé víno
Filter schließen
von bis
 
 
 
 
 
 
 
 
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
TIPP!
-
Motivo Rosé extra dry - Borgo Molino
Šumivé víno Spumante extra trocken - extra dry Italy Benátsko
10,96 € *
0.75 l (14,61 € * / 1 l)
70121-IT-SW-BL-001
Aimery Grande Cuvée 1531 Rosé Crémant Brut - Sieur d'Arques
Aimery Grande Cuvée 1531 Rosé Crémant Brut - Sieur d'Arques
Šumivé víno Crémant brut - bruto Frankreich Languedoc (FR) Limoux (FR)
12,60 € * 11,04 € *
0.75 l (14,72 € * / 1 l)
70342-FR-SW-BL-002
TIPP!
Aimery Grande Cuvée 1531 Crémant Brut - Sieur d'Arques
Aimery Grande Cuvée 1531 Crémant Brut - Sieur d'Arques
Šumivé víno Crémant brut - bruto Frankreich Languedoc (FR) Limoux (FR)
12,60 € * 11,04 € *
0.75 l (14,72 € * / 1 l)
70342-FR-SW-BL-001
TIPP!
Crémant de Loire Brut Blanc Excellence - Bouvet Ladubay Crémant de Loire Brut Blanc Excellence - Bouvet Ladubay
Šumivé víno Crémant brut - bruto Frankreich Val de Loire (FR) Saumur (FR)
13,01 € *
0.75 l (17,35 € * / 1 l)
70124-FR-SW-013-10
Prosecco Frizzante DOC - Villa Sandi Prosecco Frizzante DOC - Villa Sandi
Perlwein Prosecco Frizzante brut - bruto Italy Benátsko Prosecco DOC (IT)
6,96 € *
0.75 l (9,28 € * / 1 l)
70015-IT-SW-0001-NV-1
Crémant de Loire Brut Rosé Excellence - Bouvet Ladubay Crémant de Loire Brut Rosé Excellence - Bouvet Ladubay
Šumivé víno Crémant brut - bruto Frankreich Val de Loire (FR) Saumur (FR)
13,01 € *
0.75 l (17,35 € * / 1 l)
70124-FR-SW-014
Bianco Frizzante Veneto IGT - Casa Gheller
Bianco Frizzante Veneto IGT - Casa Gheller
Perlwein brut - bruto Italy Benátsko
4,93 € *
0.75 l (6,57 € * / 1 l)
70015-IT-SW-BL-04
Amatista Moscato Rosado Frizzante DO - Anecoop Amatista Moscato Rosado Frizzante DO - Anecoop
Perlwein smooth Spanien Valencia (ES) Valencia DO (ES)
4,94 € *
0.75 l (6,59 € * / 1 l)
70009-ES-RO-MC-001-NV
Spumante Brut Rosé - Sacchetto Spumante Brut Rosé - Sacchetto
Šumivé víno Spumante brut - bruto Italy Benátsko
9,58 € *
0.75 l (12,77 € * / 1 l)
70011-IT-SW-BL-0293-10
Lambrusco Grasparossa di Castelvetro Amabile Frizzante Perlwein
Lambrusco Grasparossa di Castelvetro Amabile Frizzante DOC 2020 - Villa di Corlo
Červené víno Perlwein Lambrusco mild - doux - sweet - dolce Italy Emilia-Romagna (IT) Lambrusco Grasparossa di Castelvetro DOC (IT)
8,32 € *
0.75 l (11,09 € * / 1 l)
70011-IT-SW-LA-301-11
Vino Frizzante Rosato Veneto IGT - Sacchetto
Vino Frizzante Rosato Veneto IGT - Sacchetto
Perlwein trocken - dry - sec Italy Benátsko
5,24 € *
0.75 l (6,99 € * / 1 l)
70011-IT-SW-PN-001-11
- Crémant de Bourgogne Blanc de Blancs Brut - Cave de Lugny
Šumivé víno Crémant brut - bruto Frankreich Burgundska
13,61 € * 11,04 € *
0.75 l (14,72 € * / 1 l)
70007-FR-SW-CH-071
TIPP!
-
6er Vorteils-Weinpaket - Motivo Rosé extra dry - Borgo Molino
65,75 € * 64,72 € *
4.5 l (14,38 € * / 1 l)
70121-IT-SW-BL-001-6X
-
Cap Classique Blanc de Blancs Brut 2017 - Graham Beck
Šumivé víno Cap Classique brut - bruto Südafrika Breede River Valley (ZA) Robertson (ZA)
26,21 € * 20,06 € *
0.75 l (26,75 € * / 1 l)
70172-ZA-SW-BL-004
Oro Spumante Extra Dry Prosecco DOC 2018 - Sacchetto
Oro Spumante Extra Dry Prosecco DOC 2018 - Sacchetto
Šumivé víno Prosecco Spumante extra trocken - extra dry Italy Benátsko Prosecco DOC (IT)
9,02 € *
0.75 l (12,03 € * / 1 l)
70011-IT-SW-PR-0294
TIPP!
-
Kaapse Vonkel Brut Methode Cap Classique - Simonsig - 2019
Šumivé víno Cap Classique brut - bruto Südafrika Coastal Region (ZA) Stellenbosch (ZA)
14,02 € *
0.75 l (18,69 € * / 1 l)
70015-ZA-SW-001-11
1 von 50

Šumivé víno - tri výrobné procesy

Nenechajte sa odradiť týmto výrazom! „Šumivé víno“ v žiadnom prípade neskrýva šťavnatú hroznovú šťavu pochybnej kvality, ako sa stále domnieva jeden alebo druhý normálny spotrebiteľ. Aj veľmi jemné vína, ako je šampanské, šumivé víno alebo cava , sú podľa definície šumivé vína. Potravinový zákon obsahuje iba všetky nápoje obsahujúce víno s obsahom alkoholu najmenej 10 percent a tlakom najmenej 3 bary. To, ako sa oxid uhličitý zodpovedný za uvedený tlak dostane do fľaše, má v tejto chvíli druhoradý význam. V zásade sa rozlišuje medzi tromi základnými postupmi pri výrobe sektu:

 • Fermentácia vo fľaši
 • Tanková fermentácia
 • Proces impregnácie

 

Šumivé vína z fermentácie z fliaš

Klasická fľašková fermentácia na výrobu šumivého vína bola vo veľkej miere vyvinutá v 17. storočí benediktínskym mníchom Pierrom Pérignonom, ale podľa súčasného stavu výskumu , nemal ho vymyslieť. Druhá fermentácia, a teda obohatenie oxidom uhličitým, prebieha, ako už názov napovedá, vo fľaši. Pri klasickej metóde, ktorá sa tiež nazýva Méthode champenoise, sa základné víno zmieša s cukrom a droždím a natiahne sa na fľašu, ktorá sa potom uzavrie. Keď sa alkoholová fermentácia začne znova, vyprodukuje sa nielen alkohol, ale aj oxid uhličitý a tým aj tlak.

Po minimálnej dobe skladovania sa kvasnice presunú do hrdla fľaše. pretrepaním. Výsledná zátka kvasníc sa potom odstráni a fľaša sa nakoniec uzavrie. Proces bol pôvodne chúlostivý a zložitý, vďaka čomu je stav šampanského zrozumiteľný. Mimochodom, Dom Pérignon tiež urobil 0,7 l fľašu spoločensky prijateľnou - na základe priemerného množstva spotrebovaného mužom v tom čase počas večere. Väčšie fľaše, ktoré sú dnes ešte bežné, ako napríklad fľaša Magnum, boli vždy symbolom stavu Haute Volée.

S procesom transvasácie prebieha druhá fermentácia aj na fľaša. Na rozdiel od klasickej metódy je však odstránenie kvasiniek do istej miery zjednodušené. Jednoducho sa to odfiltruje a sekt sa potom naleje do nových fliaš. Stratám tlaku, ktoré sa tu bežne vyskytujú, sa technickými riešeniami zabránilo zhruba od polovice 20. storočia. Nemecké šumivé víno sa vo veľkej miere vyrába pomocou procesu prenikania.

 

Šumivé vína z tankového kvasenia

S hospodárskym rozmachom a zvyšujúcim sa dopytom po šumivom víne, ako aj s technickými možnosťami od 50. rokov sa tanková fermentácia stala ekonomicky zaujímavou. Druhé kvasenie prebieha v nádrži, potom sa sýtené víno po filtrácii za protitlaku natiahne do fľaše. Výroba šumivého vína tankovou fermentáciou je časovo nenáročnejšia ako fermentácia vo fľaši, a preto je nákladovo efektívnejšia.

Metóda rurale je špeciálnou formou tankového kvasenia. Oxid uhličitý vzniká pri prvej fermentácii, ktorá je prerušená silným ochladením. Víno, ktoré je stále dosť sladké, sa teraz natiahne na fľašu, kde ďalej kvasí a vytvára oxid uhličitý. Konečný produkt je sladší ako šumivé vína z druhej fermentácie, najznámejším príkladom je Asti spumante, ktorá sa v Piemonte vyrába v pomerne veľkom rozsahu.

 

Šumivé vína využívajúce proces impregnácie

Pri tejto najlacnejšej metóde sa oxid uhličitý jednoducho vstrekuje do základného vína za chladenia a tlaku. Najznámejším produktom vyrobeným touto metódou je Prosecco frizzante, ktoré, prísne povedané, nie je sekt, ale sekt a musí sa vystačiť s tlakom menej ako 3 bary. Kvalitnejšie Prosecco spumante sa na druhej strane zvyčajne vyrába tankovou fermentáciou a od frizzante sa odlišuje jemnejším a stabilnejším pergeom.

 

šumivé vína sveta

Vyššie uvedené metódy sa používali na výrobu šumivých vín v mnohých častiach starej Európy. V Nemecku a Rakúsku sa im hovorí šumivé víno (fermentácia vo fľaši alebo v nádrži), vo Francúzsku sa im hovorí šampanské alebo, ak nie zo šampanského, crémant (fermentácia vo fľaši). V Taliansku sú najznámejšie šumivé vína Prosecco spumante (väčšinou tankové kvasenie) a Asti spumante. Cava pochádza zo Španielska, pre ktoré platia rovnaké vysoké požiadavky na kvalitu ako pre šampanské.

Šumivé vína - užite si život s ľahkosťou

Šumivé chvíle sa zvyčajne prežijú v dobrej spoločnosti - a v tom správnom sektu. Polopenivé víno je štipľavou alternatívou ku klasickému vínu a dôstojným riešením kyslého sektu a sektu. Šumivé víno je to pravé na letný deň, párty, príjemnú pohárik medzi priateľmi. Elegantné sekt , známe tiež pod lákavým názvom Secco, obohacuje každý deň jemnou sladkosťou, svetlou farbou, voľnými arómami a perlou šitou na mieru. Doprajte si pohár, času je dosť na každodenný život - teraz to začína s perlami prvotriednych sektov a Secco Frizzante na VINELLO.

sekt - trendy a moderné

Šumivé víno bolo dlho výklenkom a bolo ťažko žiadané. Nemeckí vinári sa zobudili až na čerstvej vlne talianskeho secca, ako je Prosecco Frizzante, a vyvinuli maximálne úsilie, aby očarili chuťové poháriky kvalitným sektom a nádhernou ľahkosťou. Šumivé víno nie je zrejmou voľbou, má viac kyseliny uhličitej ako neperlivé víno, ale rozhodne menej ako sekt. Secco Frizzante harmonizuje ako aperitív, ako vzdušné potešenie, ako alkoholický spoločník pre slávne skupiny. Pred začiatkom zábavy si však veľa milovníkov jemnej chuti zameraných na potešenie položí otázku, aký je rozdiel medzi sektom, sektom a sektom.

Proces výroby jemných šumivých vín

Šumivé víno je jasne definované a zo svojho vzťahu vyniká najmä obsahom kyseliny uhličitej. Ako pološumivé víno s najmenej 7% obj. Môže mať Secco pri 20 ° C tlak kyseliny uhličitej medzi 1 a maximálne 2,5 baru. Všetko vyššie sa považuje za sekt. Mierne šumivé šumivé víno preto nepodlieha dani za šumivé víno, ale nemusí sa predávať vo fľašiach a podobných prevedeniach ako sekt alebo šampanské.

Môžete vidieť, že sekt sa veľmi líši od sektu. Začína sa to kvasením vína. Rovnako ako v prípade tichého vína, aj tu zmizne endogénna kyselina, ktorá sa v prípade šumivého vína zachytí a po fermentácii sa pridá späť do vína. Tento proces je známy ako proces impregnácie. Alternatívne môže vinár pridať do vína umelý oxid uhličitý, ktorý sa tiež nazýva kyselina exogénna. Musí to však zreteľne uviesť na etikete s názvom sekt s pridaním kyseliny. Celý sortiment názvov sektov zahŕňa:

 • Šumivé víno s pridaním kyseliny
 • sekt
 • Šumivé víno so zemepisným označením
 • Kvalitné šumivé víno z určitých pestovateľských oblastí

Rozdiel medzi sektom a sektom

<tabuľka>

Šumivé víno

 • Pretlak medzi 1 a 2,5 baru pri 20 ° C
 • Najmenej 7% obj.
 • nepodlieha dani za sekt;
 • Varianty sektu: Prosecco Frizzante, Secco

Šumivé víno

 • Pretlak minimálne 3 bary pri 20 ° C
 • Najmenej 9,5% obj.
 • Podlieha dani zo šumivého vína vo výške 136 € / hl, čo zodpovedá 1,02 € za liter
 • Varianty sektu: šampanské, sekt, Crémant, Cava, Prosecco Spumante

<tabuľka>

Daň zo sektu v Nemecku

Táto spotrebná daň sa vzťahuje na všetky šumivé vína so zátkou, ktorá je pripevnená pridržiavacím zariadením alebo ktorá má pretlak minimálne 3 bary pri 20 ° C v dôsledku rozpusteného oxidu uhličitého. Sekt nespĺňa obe kritériá, a preto je oslobodený od dane zo sektu. To je tiež dôvod, prečo sú šumivé vína a sekty často lacnejšie ako sekt, šumivé víno alebo šampanské.

Zaujímavosti o šumivom víne

Čo je sekt?

Šumivé víno je víno obohatené oxidom uhličitým. Obsah CO² môže byť pri 20 ° C iba medzi 1 a maximálne 2,5 baru. Sekt sa vyznačuje filigránskou perlou a jemnou sladkosťou.

Aká je ideálna teplota na pitie šumivých vín?

Perfektná teplota na pitie perleťových šumivých vín je medzi 6 a 8 ° C.

A čo trvanlivosť sektu?

Šumivé vína sú už pri nákupe na vrchole. Šumivé víno si tak môžete vychutnať okamžite. Na krátkodobé skladovanie - asi 1 rok - umiestnite Secco Frizzante na výšku na chladné a tmavé miesto.

Ako dlho vydrží otvorená fľaša sektu?

Šumivé víno vydrží až 3 dni po otvorení, dovtedy sa kyselina uhličitá už dávno odparila.

S čím sa spája sekt?

Šumivé víno a Secco Frizzante sú ideálne ako aperitív na desiatu, raňajky, dezert, ale aj k koláčom a pečivu. Sekt tiež boduje sám v lete a počas štátnych sviatkov.

Nakúpte lacné šumivé víno online

Už cítite mierne brnenie? Potom je čas objednať a vychutnať si vysoko kvalitné šumivé vína a vína Seccos z Talianska, Nemecka, Rakúska a Španielska. Objavte ľahkosť na VINELLO. Ponúkame vám vynikajúci výber šumivých vín na lacný nákup. Nájdete perlové a perlivé vína vo všetkých odrodách - či už sú to frizzante, ružové, suché, brutálne, mierne alebo čokoľvek, čo máte radi. Nakúpte svoje šumivé vína na VINELLO a my vám doručíme čerstvé Seccos Frizzante priamo k vám prostredníctvom klimaticky neutrálnej a poistenej prepravy. Rýchle, spoľahlivé a živé - vaša vinotéka VINELLO.

UP