♥ Aktuálne 18 993 vína len pre vás! ♥
Osobná rada!
Bezpečné balenie!
Spoľahlivá doprava!
Grand Vin de Château Latour 1er Cru Classé Pauillac AOC - Château Latour
čierne ríbezle, Vanilka, Káva/Mocha a Čokoláda

Grand Vin de Château Latour 1er Cru Classé Pauillac AOC - Château Latour

Tento produkt momentálne nie je k dispozícii!

Ročník

2011
2013
Maximálne množstvo objednávky bolo dosiahnuté, množstvo objednávky sa automaticky upraví.
Minimálne množstvo objednávky nebolo dosiahnuté, množstvo objednávky sa automaticky upraví.
Die Staffelung ist ungültig und wird automatisch angepasst.
Grand Vin de Château Latour 1er Cru Classé Pauillac AOC - Château Latour
Osobné!
Osobné!
Osobné!
Iste!
Osobné!
Spoľahlivé!

Viac informácií o Grand Vin de Château Latour 1er Cru Classé Pauillac AOC - Château Latour

Grand Vin de Château Latour 1er Cru Classé Pauillac AOC je komplexné a elegantné víno, ktoré zaujme svojou hĺbkou a štruktúrou. Pri degustácii sa prejavuje tmavou, takmer čiernou farbou, ktorá poukazuje na vysokú koncentráciu a zrelosť hrozna. Vo vôni sa prezentuje aromatickým bohatstvom čierneho ovocia, ako sú čierne ríbezle, čerešne a ostružiny, doplnené nuansami tabaku, grafitu a kožených tónov. Chuť je mohutná a koncentrovaná, so zrelými trieslovinami a výraznou mineralitou. Víno má dlhý záver s nádychom sladkosti a sviežosti. Grand Vin de Château Latour 1er Cru Classé Pauillac AOC zo Château Latour je víno, ktoré sa vďaka svojej komplexnosti a štruktúre radí medzi najlepšie na svete.

Grand Vin de Château Latour 1er Cru Classé Pauillac AOC je preslávené víno z bordeauxskej vinice Château Latour. Oblasť pestovania Grand Vin de Château Latour 1er Cru Classé Pauillac AOC sa nachádza v apelácii Pauillac v severnej časti regiónu Bordeaux vo Francúzsku. Pauillac je známy svojimi prvotriednymi červenými vínami vyrobenými z odrôd Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc a Petit Verdot. Región sa vyznačuje prímorským podnebím, ktoré ovplyvňuje blízkosť Atlantického oceánu. To zabezpečuje mierne teploty a dostatok zrážok na ideálne dozrievanie hrozna.

Grand Vin de Château Latour 1er Cru Classé Pauillac AOC sa vyrába zo zmesi Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc a Petit Verdot. Cabernet Sauvignon je dominantnou odrodou a tvorí približne 80 % zmesi. Táto odroda je známa svojou intenzívnou farbou, vysokou kyslosťou a štruktúrou trieslovín. Merlot prináša do zmesi jemnejšiu štruktúru a trochu ovocnosti. Cabernet Franc a Petit Verdot sa pridávajú v menších množstvách, aby vytvorili komplexnosť a hĺbku.

Vinohrady Château Latour sa nachádzajú na vápencovej plošine, ktorú tvorí zmes štrku, piesku a hliny. Štrková pôda poskytuje dobrú drenáž, čo umožňuje viniču zakoreniť sa hlboko do pôdy a absorbovať živiny. Piesočnato-hlinitá pôda zadržiava vodu a poskytuje dostatok vlahy. Tento stav pôdy v kombinácii s prímorským podnebím vytvára ideálne podmienky na pestovanie kvalitných vín.

Vinifikácia Grand Vin de Château Latour 1er Cru Classé Pauillac AOC

Grand Vin de Château Latour 1er Cru Classé Pauillac AOC sa vyrába z odrôd hrozna Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc a Petit Verdot. Hrozno pochádza z najstarších viníc na panstve a zbiera sa ručne a prísne sa vyberá. Vinifikácia prebieha v nádržiach z nehrdzavejúcej ocele s kontrolovanou teplotou a víno zreje 18 až 20 mesiacov vo francúzskych dubových sudoch. Zmes sa zostavuje po dôkladnej degustácii a analýze každého suda, aby sa dosiahla dokonalá rovnováha medzi ovocím, kyselinami a trieslovinami.

Návrhy na podávanie Grand Vin de Château Latour 1er Cru Classé Pauillac AOC

Grand Vin de Château Latour 1er Cru Classé Pauillac AOC je víno, ktoré sa vďaka svojej komplexnosti a zrelosti najlepšie podáva k sofistikovaným jedlám a pri špeciálnych príležitostiach. Pred podávaním sa odporúča víno dekantovať aspoň jednu hodinu, aby sa rozvinula jeho vôňa a štruktúra. Víno je vynikajúce ku klasickým jedlám, ako sú kačacie prsia, jahňacie mäso, jedlá zo zveriny a vyzreté syry. Môžete si ho vychutnať aj ako aperitív alebo k tmavej čokoláde. Ideálna teplota na podávanie je 16 °C až 18 °C.

Tvrdé fakty

Typ produktu:
Typ vína:
Červené víno
Farba vína:
červená
Chuť:
Príležitosť a téma:
prekvapenie víno znalci
Krajina pôvodu:
Francúzsko
Pestovateľská oblasť:
Bordeaux (FR)
Sub region:
Pauillac (FR)
Quality Classification & Rating:
AOP Appellation d’Origine Protégée , Premier Cru
Podlahy & Špeciálne vrstvy:
vápno , štrk
Žatvy:
Ručne vybrané
Aróma:
čierne ríbezle , Vanilka , Káva/Mocha , Čokoláda
Textúra / pocit v ústach:
hodvábny , mäsité
Dozvuk / Finále:
veľmi dlhý
Štýl:
Starý svet , klasický
Servírovacia teplota:
15 - 18
Odporúčania týkajúce sa potravín:
Tmavé jedlá , Ľahké a výdatné jedlá
Odporúčanie skla:
Sklo Bordeaux
Veľkosť fľaše v l:
0,75
Dizajn a vybavenie fliaš:
Fľaša Bordeaux , klasický
Typ uzáveru:
Korok
Alkohol v %obj.:
13
Alergény a prísady:
obsahuje siričitany a oxid siričitý
Distribútor:
Château Latour - Saint-Lambert - 33250 Pauillac - Frankreich
Item.-nr:
70011-FR-RW-BL-1220-13
UP UP
UP