• ♥ Aktuálne 24.237 vína len pre vás! ♥
  • Osobná rada!
  • Bezpečné balenie!
  • Spoľahlivá doprava!
Predaj
Ventou De Ma Vermentino Di Sardegna - Tanca Gioia Carloforte
Predaj
Akácia, Broskyňa, zrelé jablko a minerál
  • Tento odrodový biele víno výborne dopĺňa jedlá ako špargľový šalát s quinoou alebo ovocný endíviový šalát
  • Milovníkovi sa tento víno zo Sardínie prejavuje príjemne silne
  • Silné biele víno, prvotriedne ako harmonické letné víno

Ventou De Ma Vermentino Di Sardegna - Tanca Gioia Carloforte

10 % Spring-Sale

Diese Aktion läuft bis zum 02.06.2030 14:09.

Ročník

9999
2023
6
12
24
Cena/ks.: 15,28 *
Ventou De Ma Vermentino Di Sardegna - Tanca Gioia Carloforte
Close
Osobné!
Osobné!
Osobné!
Bezpečné
balenie!
Osobné!
Spoľahlivé!

Viac informácií o Ventou De Ma Vermentino Di Sardegna - Tanca Gioia Carloforte

Mocné Ventou De Ma Vermentino Di Sardegna od Tanca Gioia Carloforte sa v pohári rozlieva hustou svetložltou farbou. V nose tohto bieleho vína Tanca Gioia Carloforte sa objavujú všetky možné broskyne, agát a zrelé jablká. Akoby to už nebolo pôsobivé, proces zrenia v nerezovej oceli dodáva ďalšie arómy, ako sú minerály.

Víno Tanca Gioia Carloforte Ventou De Ma Vermentino Di Sardegna sa znalcovi predstavuje ako príjemne suché. Toto biele víno nie je nikdy hrubé ani mdlé, ale guľaté a hladké. Toto svieže a mäsité biele víno je plné a viacvrstvové na podnebí. V závere toto biele víno z vinárskej oblasti Sardínia poteší krásnou dĺžkou. Opäť sa v ňom objavujú tóny zrelého jablka a agátu. V závere sa pridávajú minerálne tóny pôdy s prevahou piesku.

Vinifikácia Tanca Gioia Carloforte Ventou De Ma Vermentino Di Sardegna

Mocné Ventou De Ma Vermentino Di Sardegna z Talianska je jednodruhové víno vyrobené z odrody Vermentino. Na Sardínii rastie vinič, z ktorého sa získava hrozno pre toto víno, na piesočnatých pôdach. Po ručnom zbere sa hrozno rýchlo prevezie do lisovne. Tu sa hrozno triedi a starostlivo drví. Kvasenie potom prebieha v nádržiach z nehrdzavejúcej ocele pri kontrolovaných teplotách. Po kvasení nasleduje niekoľko mesiacov zrenia na jemných kvasničných usadeninách a víno sa napokon plní do fliaš.

Návody na podávanie vína Ventou De Ma Vermentino Di Sardegna by Tanca Gioia Carloforte

Toto biele víno z Talianska si najlepšie vychutnáte dobre vychladené pri teplote 8 - 10 °C. Je ideálne ako sprievodné víno. Výborne sa hodí ako doplnok k pórovej polievke, zeleninovému šalátu s červenou repou alebo špargľovému šalátu s quinoou

.

Tvrdé fakty

Typ produktu:
Kategória vína:
Biele víno
Farba vína:
biela
Chuť:
Aróma:
Akácia , Broskyňa , zrelé jablko , minerál
Textúra / pocit v ústach:
crisp , mäsité
Príležitosť a téma:
letné víno
Odroda hrozna:
Vermentino (Rolle)
Krajina pôvodu:
Taliansko
Pestovateľská oblasť:
Sardinien (IT)
Podlahy & Špeciálne vrstvy:
piesok
Alkohol v %obj.:
14
Servírovacia teplota:
8 - 10
Cuvée:
monovarietálne
Rozšírenie:
Nádrž z nerezovej ocele
Quality Classification & Rating:
DOC Denominazione di origine controllata
Štýl:
Starý svet , Pestovateľská oblasť s chladným podnebím , klasický
Odporúčania týkajúce sa potravín:
Ľahké a svetlé jedlá , Ľahké a výdatné jedlá
Odporúčanie skla:
Pohár na biele víno
Veľkosť fľaše v l:
0,75
Typ uzáveru:
Korok
Alergény a prísady:
obsahuje siričitany a oxid siričitý
Distribútor:
Tanca Gioia Carloforte Srl Società Agricola - Località Gioia - 09014 Carloforte - Italia
PID:
75615-IT-WW-VM-0993-22.1
UP