🍷 Selezione Lagrein Alto Adige ponúka elegantný a harmonický štýl s impozantným, suchým chuťovým profilom
🍽️ Ideálny ako sprievodca k vybraným jedlám, ako je husacia prsia s zázvorovým červeným kapustou alebo citrónovo-chili kurča s bulgurom
🌄 Vzácne hrozno pochádza z preslávenej vinárskej oblasti Alto Adige a presviedča svojou jemnou sviežosťou a živou ovocnou kyselinou od Eleny Walch
balenie!
Viac informácií o Selezione Lagrein Alto Adige DOC - Elena Walch
V pohári má Selezione Lagrein Alto Adige od Eleny Walch jasne fialovú farbu. V pohári toto červené víno od Elena Walch ponúka vôňu čiernych čerešní, višní Morello, čiernych ríbezlí, levandule a čučoriedok, doplnenú o ďalšie ovocné nuansy. Toto víno poteší svojou elegantne suchou chuťou. Bolo plnené do fliaš len s 2,5 gramami zvyškového cukru. Ako sa dá očakávať od vína z radu vysokokvalitných vín, toto talianske víno prirodzene očarí najjemnejšou vyváženosťou napriek všetkej svojej suchosti. Aróma nepotrebuje nevyhnutne cukor. Vďaka prítomným ovocným kyselinkám je Selezione Lagrein Alto Adige na jazyku pôsobivo svieži a živý. Záver tohto červeného vína z vinohradníckej oblasti Trentino-Alto Adige, presnejšie z Alto Adige/Južné Tirolsko DOC, ktoré je schopné dobre vyzrievať, napokon zaujme pozoruhodnou dochuťou.
Vinifikácia Elena Walch Selezione Lagrein Alto Adige
Základom vyváženého vína Selezione Lagrein Alto Adige z oblasti Trentino-Alto Adige je hrozno odrody Lagrein. V čase optimálnej zrelosti sa hrozno pre Selezione Lagrein Alto Adige zbiera výlučne ručne bez pomoci hrubých a menej selektívnych zberačov. Po zbere sa hrozno okamžite odvezie do vinárstva. Tu sa triedi a starostlivo rozoberá. Nasleduje kvasenie v nerezových nádržiach a vo veľkom dreve pri kontrolovaných teplotách. Po kvasení nasleduje niekoľkomesačné zrenie v dubových sudoch.
Odporúčanie pre jedlo Elena Walch Selezione Lagrein Alto Adige
Toto červené víno z Talianska si najlepšie vychutnáte pri teplote 15 - 18 °C. Výborne sa hodí ako spoločník k citrusovým plodom. Výborne sa hodí k citrónovému kurčaťu s bulgurom, husacím prsiam so zázvorovou červenou kapustou a majoránkou alebo k červenej cibuli plnenej kuskusom a marhuľami.
- Več izdelkov iz Elena Walch