♥ Aktuálne 15 636 vína len pre vás! ♥
Osobná rada!
Bezpečné balenie!
Spoľahlivá doprava!

Malbec vína

(307)

Vo vysoko položených vidieckych oblastiach Argentíny kvitnú v teplých dňoch a chladných nociach vinice Malbec a lemujú predchodcov Ánd. Veľmi osobná renesancia pôvodne francúzskeho malbeckého červeného vína ; v zámorí, v Mendoze, v dokonalosti.

Viac informácií o Malbec vína
Zatvoriť filtre
von bis
%💰  
🏆  
24 h 🚀  
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Malbec - Barefoot
Červené víno Červené víno
suché suché
USA USA
Kalifornien (US) Kalifornien
Predaj
bio bio
3er Paket - Puro Corte 2019 - Dieter Meier
Predaj
bio bio
Predaj
bio bio
3er Paket Puro Malbec - Dieter Meier
Predaj
bio bio
Predaj
bio bio
6er Paket Puro Malbec - Dieter Meier
Predaj
bio bio
Predaj
TIP!
bio bio
3er Vorteils-Weinpaket - Puro Malbec Cabernet 2021 - Dieter Meier
Predaj
TIP!
bio bio
Predaj
Vegetárian Vegetárian
6er Vorteils-Weinpaket - Harmonie de Gascogne Rosé - Domaine de Pellehaut
Predaj
Vegetárian Vegetárian
Predaj
TIP!
bio bio
6er Vorteils-Weinpaket - Puro Malbec Cabernet 2021 - Dieter Meier
Predaj
TIP!
bio bio
Predaj
Vegetárian Vegetárian
3er Vorteils-Weinpaket - Harmonie de Gascogne Rosé - Domaine de Pellehaut
Predaj
Vegetárian Vegetárian
Délicate Stellenbosch WO - De Toren Private Cellar
Červené víno Červené víno
suché suché
Južná Afrika Južná Afrika
Westkap (ZA) Westkap
MontGras Quatro - Viña Montgras
2021
Červené víno Červené víno
suché suché
Čile Čile
Valle Central (CL) Valle Central
Predaj
bio bio
6er Paket - Puro Corte 2019 - Dieter Meier
Predaj
bio bio
Alta Malbec - Pascual Toso
2020
Červené víno Červené víno
suché suché
Argentína Argentína
Mendoza (AR) Mendoza
Lyndenhurst Cabernet Sauvignon Napa Valley - Spottswoode Estate
2017
2018
2019
Červené víno Červené víno
suché suché
USA USA
Kalifornien (US) Kalifornien
Overture - Opus One
Červené víno Červené víno
suché suché
USA USA
Kalifornien (US) Kalifornien
Zagal Malbec - Hacienda del Plata
2020
Červené víno Červené víno
suché suché
Argentína Argentína
Mendoza (AR) Mendoza
bio bio
Malbec Orzada Valle De Lontue - Odfjell
2020
bio bio
Červené víno Červené víno
suché suché
Čile Čile
Valle Central (CL) Valle Central
Estate Malbec - Pascual Toso
2019
2021
Červené víno Červené víno
suché suché
Argentína Argentína
Mendoza (AR) Mendoza
Cabernet Sauvignon Alexander Valley WO - Silver Oak Cellars
2018
Červené víno Červené víno
suché suché
USA USA
Kalifornien (US) Kalifornien
1 von 12

Niekedy tu, niekedy tam, Malbec

Červené víno silné, vláčne, plné charakteru. Veľa úst a s hlbokými sympatiami k suchej chuti. Pre priateľov tmavého, dymového kytice ponúka spoločnosť VINELLO, vaša vinotéka špičkových vín za nízke ceny, víno Malbec online . Objednajte si vína Malbec z Argentíny alebo Francúzska a objavte rušnú odrodu hrozna, ktorá takmer zmizla z vinárskeho sveta.

Argentína alebo Francúzsko, hlavné je víno z Malbecu

Tmavé hrozno Malbec, ktoré sa vo vlasti nazýva aj Côt, Pressac alebo Medoc, je klasickou francúzskou odrodou hrozna. Celý charakter a intenzívna tmavá farba robili z červeného vína obľúbenú súčasť mnohých cuvée. Pre harmonické cuvée sa kombinujú napríklad Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah a Petit Verdot so silným Malbecom. Aj renomované vína z Bordeaux boli často obohatené o Malbec, aby doplnili vláčne telo. V okolí mesta Cahors sa z vínnej odrody stále vyrábajú kvalitné červené vína. Celý potenciál hrozna sa však odvíja v Argentíne. V nádherných podmienkach argentínskych Ánd, najmä v regióne Mendoza, odroda hrozna kvitne a kvitne do netušených výšin. Dnes sa 71% hrozna Malbec pestuje v Argentíne a iba okolo 20% vo Francúzsku. Zvyšok zdieľajú USA, Južná Afrika a Čile.

Pán Malbec sa zapísal do histórie

Malbec, alebo lepšie povedané Côt, je doma medzi Bordeaux a Cahors. To je miesto, kde sa vyvinuli početné synonymá hrozna, pretože každý vinár dal svojmu produktu svoje meno. A keď pán Malbec zakladal svoje vinárstvo čoraz väčšie, meno Malbec uviazlo v mysliach ľudí. Ak prechádzate provinciami medzi Quercy, Thomery a Cahors, objavíte širokú škálu mien populárneho francúzskeho červeného vína.

Malbec, obľúbený ako zmesové víno, utrpel drastický pokles, keď ničivá vlna mrazu v roku 1956 zničila veľké zásoby. Citlivosť malbecského hrozna sa stala zrejmou a mnoho vinárov sa rozhodlo pre pestovanie odolného Merlotu. Okrem nestability voči mrazu patria medzi slabé stránky odrody hrozna aj múčnatka a hniloba. Pestovanie vo Francúzsku nebolo ideálne a záujem o citlivého a pracovne náročného Malbecu upadol.

Víno Malbec oslavovalo svoj veľký návrat v Argentíne. Podmienky boli perfektné a slabé odrody hrozna už takmer nehrali rolu. Po krátkej ceste hore a dole sa silné červené víno stalo absolútnym favoritom miestneho obyvateľstva. Viac pozornosti si všimol aj medzinárodný vinársky svet. Červené vína z argentínskych vinárov patria k tomu najlepšiemu, čo sa dá kúpiť za Atlantikom.

Červené víno Malbec so silným charakterom

Výsledkom vývoja, ktorý odroda hrozna priniesla, je juhoamerický temperament spojený s európskou tradíciou. Malbec - suché červené víno - je mimoriadne výraznej farby, niekedy čierno-fialovej. Charakteristická je silná, korenistá chuť s arómami sliviek, čučoriedok, čokolády, tabaku, borievky, čerešne, bobkového listu, niekedy tiež hľuzovky a dreva. Víno zaujme vyváženou kyslosťou a obsahom tanínu a vrcholí zamatovým záverom. Malbec je veľmi alkoholický a môže trvať dlho.

Naše odporúčanie Vinello Malbec

  • Kaiken Malbec - Kaiken

Toto červené víno Malbec je absolútnou klasikou od spoločnosti Bodega Kaiken. Úžasne charakteristické a zložité sýtofialové vína z regiónu Mendoza pochádzajú od Aurelia Montesa, uznávaného a renomovaného odborníka na víno. Kaiken Malbec sa na nose vyznačuje plnou ovocnou vôňou tmavých bobúľ s pikantnými tónmi kakaa, korenia, kávy, tabaku a vanilky. Podľa smerodajného princípu spoločnosti Montes predstavuje Kaiken Malbec eleganciu, charakter a najvyššiu kvalitu.

  • Výber sudov Malbec - Bodegas Salentein

Keby bolo toto červené víno z Mendozy ešte silnejšie, fľaša by praskla. Typická vlastnosť argentínskych červených vín. Tmavá farba odráža plnú arómu čiernych bobúľ, sliviek, vanilky a čokolády vo fialovom odlesku. Mäkké a elegantné červené víno lichotí chuti. Je to medzinárodný dopyt. Barrel Selection Malbec od spoločnosti Bodegas Salentein prichádza k vám domov ako silné červené víno z viac ako 1 000 metrov nad morom, z kopcov Mendoza.

  • Malbec Pays d’OC IGP - Terroir de Collines - Fortant de France

Aj vo Francúzsku je vlajka pôvodného hrozna zdvihnutá. Tento fialový, jediný odrodový Malbec z Fortant de France pochádza z Languedocu, na hornatom juhu Grande Nation. Plné a zaoblené telo kombinuje rozmanité arómy ovocia a korenia. Čerstvé nuansy mocných Francúzov pochádzajú zo zberu, ktorý sa koná počas noci vo viniciach v Languedocu. Veľmi suchý zástupca čerstvých francúzskych vín.

Užitočné informácie pre optimálny pôžitok z vína

Víno Malbec vždy chutí dobre - otvorte fľašu a pochutnajte si. Aby červené víno získalo svoju plnú nádheru, je treba zvážiť niekoľko vecí. Tu je niekoľko užitočných informácií pre vaše potešenie z pitia.

Čo je víno Malbec?

Malbec je tmavé, silné a alkoholické červené víno. Rodičmi odrody hrozna sú Prunelart a Magdeleine Noire des Charentes. Hlavné pestovateľské oblasti sú Argentína a Francúzsko. Synonymá pre Malbec zahŕňajú Côt, Cos, Co, Perigord, Medoc, Margret, Cahors, Jacobin, Moza, Pied Noir a mnoho ďalších.

S akým jedlom chodí Malbec?

Malbec sa tradične dobre hodí k červenému mäsu. Plné červené víno dopĺňa najmä grilované a rúra na pečenie z diviny, hovädzieho, jahňacieho a bravčového mäsa. Odporúčajú sa tiež jedlá z húb, zemiakov a duseného mäsa.

Ako skladujete červené víno z Malbecu?

Malbec by mal byť skladovaný v chladnej, tmavej a ležiacej polohe. Vďaka vysokému obsahu alkoholu sa dá uchovať po celé desaťročia.

Aká je optimálna teplota na pitie pre víno Malbec?

Silné červené víno, ako je Malbec, by sa malo podávať pri teplote 16 ° Celzia.

Ako dlho musí Malbec dýchať?

Ak sa víno pije mladé, môžete si ho vychutnať okamžite. Ak je to staršie červené víno, treba ho krátko dekantovať, aby sa odstránil aj prípadný zubný kameň.

Ako dlho je možné uchovávať otvorenú fľašu Malbecu?

Otvorenú fľašu Malbecu môžete uchovávať uzavretú v chladničke asi 3 dni. Za týmto účelom by ste mali do fľaše vložiť korok s červeno zafarbeným koncom. Víno je možné uskladniť až týždeň pomocou vínnej pumpy.

Kúpte si víno Malbec online na VINELLO

Pre nováčikov a opakujúcich sa konzumentov čierno-fialového napájacieho zdroja - Objednajte si svoje červené víno Malbec online, lacno a hladko vo VINELLO Weinkontor. Nechajte sa presvedčiť našim výberom. Nakúpte, vypite a vráťte Malbec - všetko iba niekoľkými kliknutiami. Dodávané s poistenou dopravou a ďalšou zárukou vrátenia peňazí s Korkschmecker a chybnou fľašou. Užite si Malbec, my sa postaráme o zvyšok.

Čo treba vedieť o Malbec
Čo je víno Malbec?
Malbec je tmavé, silné a na alkohol bohaté červené víno. Rodičia tejto odrody sú Prunelart a Magdeleine Noire des Charentes. Hlavnými oblasťami pestovania sú Argentína a Francúzsko. Medzi synonymá pre Malbec patria Côt, Cos, Co, Perigord, Medoc, Margret, Cahors, Jacobin, Moza, Pied Noir a mnohé ďalšie Tradične sa Malbec kombinuje s červeným mäsom. Najmä grilované a pečené jedlá z diviny, hovädzieho, jahňacieho a bravčového mäsa sú doplnené plným červeným vínom. Odporúčajú sa aj hubové, zemiakové a dusené jedlá Malbec by sa mal skladovať na chladnom, tmavom a vodorovnom mieste. Vzhľadom na vysoký obsah alkoholu sa niekedy môže skladovať aj desiatky rokov Ťažké červené víno, akým je Malbec, by sa malo podávať pri teplote 16 °Celsia Ak sa víno pije mladé, možno si ho vychutnať okamžite. Ak ide o staršie červené víno, malo by sa krátko dekantovať, a to aj na odstránenie prípadného vínneho kameňa Otvorenú fľašu Malbeku možno uchovávať uzavretú v chladničke približne 3 dni. Na tento účel vložte do fľaše zátku s červeným koncom. Pri použití vínnej pumpy možno víno skladovať až týždeň.
K akému jedlu sa hodí víno Malbec?
Ako skladovať červené víno Malbec?
Aká je optimálna teplota pre pitie vína Malbec?
Ako dlho musí víno Malbec dýchať?
Ako dlho môžete skladovať otvorenú fľašu vína Malbec?
UP UP
UP